Како ЗУОВ каже, а опет ван оквира

Често се дешава да због одређених форми, образаца, листа, извештаја, који су у данашње време обавезујући  за наставника, сам наставник , мада несвесно, почиње да дејствује, односно предаје  под теретом обрасца. Тако поставља и захтеве пред ученике, тражећи знања, која ће опет моћи да се сврстају у листу исхода, који одговарју прописаним стандардима... и тако у недоглед, а на штету оних,  због којих сам систем постоји.
Ипак, храбри чињеница да постоје наставници који прате програм, а својим умећем, учине процес учења приступачним ученицима, тако да они осете да желе да сазнају, а не да морају. У клуб таквих наставника уписала се наша нова колегиница,Ивана Поњавић, професор биологије. Изузетно комплексан и обиман програм биологије за 7. разред, садржи тему Филогенија и систематика. Замишљено је да  као продукт рада  буде  изложба  модела  фосилних остатака, а њих  су направили ученице  7-2  ИО Мокра Гора: Сара Милисављевић и Невена Бјелић, док је Лазар Бучевац допринео и реалним примерком, истражујући терен поред реке Камешине. Изложба је постављена у холу школе, па је  била доступна ученицима осталих разреда и наставницима, као пример добре праксе.