Тајни Деда Мраз(ови) у ИО Биоска

Гест је  колегиница које су сада радници других школа, а показује да хуманост не зна за границе. Све је почело  пар година раније, када су професор енглеског језика, Душица  Каримановић и професор физичког васпитања, Ана Браловић, уз сарадњу и подршку других наставника,  покренуле хуманитарну акцију продаје ручно израђених честитки за Нову годину. Тек да подсетимо читаоце, акцију су  подржали власници  локалне продавнице из Биоске, као и кафеа у Ужицу, који су били продајна места. Средства су намењена и искоришћена за прављење пакетића за децу  из ИО Биоска и децу из Специјалне школе: Миодраг Матић Луне.
Како се испоставило да нису искоришћена сва средства, нашим драгим колегиницама је природно решење било да наше  мало јато поново обрадују пакетићима.  Уз претходну најаву Директору школе, Душица и Ана су 28.12. нешто мало пре почетка великог одмора под јелку у холу школе, поређале пакетиће, а уместо школског  звона,  холом је одзвањала свима позната песма о неким другим звончићима : Jingle bells . Колегинице су се маскирале у Деда Мраза и ... не можете замислити колико су се деца обрадовала.  Уследило је фотографисање,  подела пакетића,  мали разговори са омиљеним наставницама и чаролија је потрајала чак и када су отишле.
Још један другачији дан. Драге наше колегинице, ХВАЛА!