Железница очима наших ученика

На овогодишњи, 37. по реду, Ликовни конкурс ,,Железница очима деце 2020“ стигло је 2 930 ликовних радова ученика школског узраста и деце предшколског узраста, из преко 270 основних школа, 109 вртића и предшколских установа и из три специјалне школе.
Жири овогодишњег конкурса доделио је девет равноправних награда за ликовне радове деце школског узраста, у вредности од 6 000 динара и шест награда деци предшколског узраста, у вредности од 4 000 динара. Међу награђенима је и наш Ђорђе Станић, ученик другог разреда.
 Изабрано је и 250 радова за изложбу у Галерији Железничког музеја, међу којима је и рад Огњена Јанковића, такође нашег ученика другог разреда.
Изложба дечјих ликовних радова биће отворена у Железничком музеју (Немањина 6, Београд) до 21. јануара 2021. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова. Улаз је бесплатан.

Списак изложених радова - линк

Више о изложби и награђеним радовима - линк