ЗАПОСЛЕНИ

Дечја недеља

Посета школској библиотеци. Учлањавање ученика првог и четвртог разреда ИО Биоска. Добијање чланске карте, упознавање са наставницом српског језика која их је упознала које књиге могу да узму да читају у нашој школској библиотеци.
Приредба поводом пријема првака у Дечји савез, подела добродошлица и беџева. Приредбу су припремили ученици четвртог и петог разреда.

Дочек првака 31.август 2021.

Текст за дочек првака

Деценија, две деле нас од времена када је наша школа била испуњена дечјом грајом. Ходници су брујали од неуморне трке и стварао се утисак  да другачије не може бити, посебно због краја у коме се школа налази и његове невероватне природе. Укратко, веровало се да ће се село развијати , а самим тим школа  имати више деце.

31.8. 2021. говори о другачијем развоју ситуације: у 1.разред наше школе ( укључујући и издвојена одељења у Мокрој Гори и Биосци) полази свега осморо деце. Ипак, то не умањује спремност за организовање свечаног дочека, који је ове године пропратила и локална телевизија ТВ5.

У учионици будућих првака, у матичној школи,  припремљен је срдачан дочек   речима топле добродошлице , које  је украсним словима исписао њихов учитељ, Владимир Милановић.

Дочек је отворила Нада Јовичић, представник Градске куће , испред Већа за заштиту животне средине.  Иза говора охрабрења, уследили су и поклон-пакети, које је уручила госпођа Јовичић.

Првацима се затим обратила и директор школе, Оливера Мисаиловић, пожелевши им успех у учењу, али  уз обећање да ће игра бити саставни део њиховог учења.

У времену које је испред  наших првака,  у жижи стварности школског живота, свакако су  учитељи. Ове године  Љубица Станић, Мирјана Радовановић и Владимир Милановић имају  привилегију да поставе основе  елементарне , затим  и функционалне писмености, неопходне за   развој и успех у савременом друштву. А наши прваци имају привилегију да ће их ка том успеху ободрити најискуснији учитељи наше школе, који су испратили многе генерације,  међу којима су многи данас успешни  и самосвесни одрасли људи.

Све то наговештава разлоге да се присутним првацима обрати и њихов учитељ, Владимир Милановић.  Поделивши им честитке за полазак у први разред, изразио је наду да ће лепо сарађивати, а да ће рад  бити награђен знањем.

Незаобилазни део програма  испунили су  ученици старијих разреда са својим рецитацијама и  порукама, што је посебно разгалило наше прваке.

Прваци, као и њихови родитељи, изгледали су заинтересовани и задовољни приређеним прогамом, о чему сведоче и приложене фотографије.

Шта смо научили од јесени

Крајем септембра и почетком октобра, ученици првог циклуса у Матичној школи славили су јесен. Својим активностима показали су своју захвалност на свему ономе чему нас она учи.
Јесењи савети
·         Контрасти граде целину
·         У плодовима рада могу истински уживати само они који уложе труд
·         Промене су саставни део одрастања и без њих је досадн