Угледни час из географије

У ИО Мокра Гора одржан је угледни час из географије. Час је држала наставница Зора Топаловић ученицима петог разреда. Наставна јединица је утврђивање области Воде на Земљи. Наставница је извела демонстративно илустративну методу понирања воде кроз различите слојеве земљишта, асоцијације, развијана је дигитална компетенција кроз занимљив онлајн квиз, у сврху провере и утврђивања градива. Ученици били активни и показали висок ниво знања.

Дан планете Земље

Дан наше плаво-зелене планете

Сваке године, 22. априла,  обележава се Међународни дан планете Земље, са циљем да се скрене пажња на значај очувања животне средине. Питање животне средине није само питање опстанка, већ и питање културе и неговања навика.

Ове године овај значајан датум обележили смо низом активности и у складу са епидемиолошком ситуацијом.

Едукативна игрица: Бројеви говоре

ЛИНК КА ПРЕЗЕНТАЦИЈИ

ОБАВЕШТЕЊЕ - пролећни распуст

Основна школа „Богосав Јанковић“, Кремна

Дел. број: 395

Датум: 28.4.2021. године

ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавају се запослени и ученици Основне школе „Богосав Јанковић“ да пролећни распуст почиње 30. априла и траје до 7. маја 2021. године.

Први наставни дан за ученике је понедељак 10. мај 2021. године, а први радни дан за запослене је 5. мај 2021. године.

Срећни празници и леп одмор током распуста!

Директор школе

Оливера Мисаиловић