Светски дан књиге за децу и Први српски буквар

Ученици наше школе од првог до четвртог разреда са својим учитељима, обележили су Светски дан књиге за децу, на часовима одељењског старешине, у складу са тренутном епидемиолошком ситуацијом.

На самом почетку, кроз презентацију,  упознали су се са историјатом обележавања овог важног датума. Сазнали су да се он обележава од 1967. године, сваког 2. априла, на рођендан Ханса Кристијана Андерсена. Уследило је упознавање са улогом његових бајки у животу свих нас.

Читање, као најважнију вештину коју дете може да развије и која је основ  за постизање успеха, како у школи, тако и касније у животу, неопходно је развијати и неговати. Незамисливо је да би се то могло остварити без најважније књиге за описмењавање, тј. буквара.

Управо  је наш буквар послужио као инспирација за упознавање ученика са развојем буквара од најстаријих времена. Посебну пажњу привукао им је Први српски буквар и изглед сваког од 37 слова.

Свој доживљај Првог српског буквара изразили су на један креативан и јединствен начин.

Линк ка презентацији